Állásajánlat: Pénzügyi modellező / Vezető modellező – MNB

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Speciális kompetencia Igazgatóság, Validáció és SREP főosztályán PÉNZÜGYI MODELLEZŐ/VEZETŐ MODELLEZŐ munkakör betöltésére.

Főbb feladatok

  • Közreműködés a nagyobb hitelintézetek éves SREP vizsgálatának lebonyolításában.
  • Közreműködés a hitelintézetek kockázatait számszerűsítő modellek validálásában.
  • Jegybanki vezetők írásbeli és szóbeli tájékoztatása.
  • Az MNB képviselete az Európai Bankhatóság munkacsoportjaiban.
  • Hitelintézeti szektorhoz kapcsolódó elemzések, módszertani útmutatók készítése és esetenként publikálása.
  • Közreműködés az MNB szakmai hírnevét, elismertségét erősítő szakmai anyagok, publikációk készítésében.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Egyetemi végzettség (aktuárius, közgazdász, matematikus végzettség előnyt jelent).
  • Legalább 3 év szakmai tapasztalat (junior pozíció esetén kevesebb és elegendő).
  • Pénzügyi szakmai ismeret.
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság.
  • Jó analitikus készség, elemző és logikus gondolkodás, szintetizálási képesség.
  • Fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven.
  • Precizitás, szoros határidők tartása.
  • Magas szintű MS Office (Word, Excel, PowerPoint) ismeretek.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Pénzügyi intézmény kockázatkezelési területén szerzett szakmai gyakorlat.
  • Banki tőkekövetelmény számítás módszertanának, a kapcsolódó jogszabályi háttérnek az ismerete.
  • Ökonometriai programcsomagok, adattárház használatában szerzett gyakorlat.
  • Fejlett ökonometriai háttértudás.
  • MBA, CFA, releváns területen szerzett Phd fokozat.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • Banki szektorban versenyképes jövedelem;
  • Széleskörű ismeretszerzés;
  • Szakmai fejlődési lehetőségek;
  • Hazai és külföldi képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség,
  • Barátságos légkör.

További információk és jelentkezés:

A bejegyzés kategóriája: állásajánlat, karrier
Kiemelt szavak: , .
Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.